A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Voglushe Bukuroshe


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Comments

(0)

12/02/2013

2013-02-12T13:17:34

Song from the album:

"Mozaik Kengesh Vol.2"

Song from the album:

"Ah Sikur Te Vije"

Song from the album:

"Më Thuaj Po"


Do te bej ate qe dua
Shpesh me thua per cdo nate
Vogelushe bukuroshe
Zemra ime ka nje hall
Ajo dot s'ndahet prej teje
Ti e di (ti e di)
Dhe kur ndjehet e vetmuar
Kerkon ty, kerkon ty

[Ref.]
Me mire le te flasin zemrat
Ato jemi une dhe ti
Perse valle te jene te ndara
Tjeter une e tjeter ti
Derdh vec lot kur ndjehem vetem
E kam frik mos te humb ty
Lutem naten kur del hena
Te me kthehesh perseri

Prit dhe pak se ndoshta kthehet
I them zemres per cdo nate
Pyete dhe ti zemren tende
A do te jesh me mua prap
Ajo dot s'ndahet prej teje
Ti e di (ti e di)
Dhe kur ndjehet e vetmuar
Kerkon ty, kerkon ty

[Ref.]
Me mire le te flasin zemrat
Ato jemi une dhe ti
Perse valle te jene te ndara
Tjeter une e tjeter ti
Derdh vec lot kur ndjehem vetem,
E kam frik mos te humb ty
Lutem naten kur del hena
Te me kthehesh perseri

Derdh vec lot kur ndjehem vetem,
E kam frik mos te humb ty
Lutem naten kur del hena
Te me kthehesh perseri


Lyrics submited by KrissB
more...
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018