A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sinan Hoxha - Une Pa Ty Jetoj Kot


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Comments

(0)

26/03/2015

2015-03-26T12:08:31

Song from the album:

"Dashuria Dallg Dhe Djell"


Kan kaluar ditë e netë
Që un jetoj vet
E vetmuar zemer e shkretë
një lajm po e pret

Ref:
Une pa ty jetoj kot
Askush se di
Se kam derdhur lot
As vet se di
Pse jam n'kët botë
Ditët i shty me një dit shpresë
Pa ty nje lajm po e pret
Para se të vdes

Ndoshta nesër un jam gjallë
Ndoshta dhe qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kërkon me mall
E na takoft i madhi Zot
Do të tregoja në atë botë
Se kam derdhur lot
Se kam derdhur lot

Kan kaluar ditë e netë
Qe un jetoj vet
E vetmuar zemr e shkretë
Një lajm po e pret

Ref

Ndoshta nesër un jam gjallë
Ndoshta dhe qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kërkon me mall
E na takoft i madhi Zot
Do të tregoja në atë botë
Se kam derdhur lot
Se kam derdhur lot


Lyrics submited by Agnesa
more...
lyrics.al © 2007 - 2018