A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Vllasaliu

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  139
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Sinan Vllasaliu is a very famous singer of Easy Listening, Citizens' Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk Jakova' per Kanto dhe Piano si dhe Fakultetin e Arteve te Bukura në Prishtinë. Ai ka marrur pjese ne te gjitha festivalet si: Akordet e Kosoves, Okraina e Arte, Tri orona etj. dhe ka fituar mjaft çmime. Ne vitin 1986, paraqitja e parë e tij skenike ishte kur per her te pare merr pjes në Okrianie...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live 2015 (2015)

Lemza (2014)

Tatuazh (2012)

Një Arsye (2010)

Vajza E Klubave Të Natës (2009)

Mos Ja Falni (2007)

Lutem (2007)

Luj Moj Kosovare (2006)

Krejt Mbrapsht (2001)

Plaget E Lirise (1997)


» Add A Song »

Gabim
Ti Me Je Si Nji Pik Loti
Nuk Eshte Fer
Shko
Ciao
Dasme E Madhe
Pellumb I Bardh
Shkaktar
Shpija E Babes
Mos Ja Falni


Related Artists:

Armend Regjepagiqi

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Mentor Xhemali

Florian Beqiri

Korab Shaqiri

BimBimma

Gena

Young Zerka

Seldi Qalliu


Tags: Sinan Vllasaliu, Sinan Vlasaliu, Sinan Vllasalliu, Sinan Vlasalliu

Sinan Vllasaliu in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018