A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sinan Vllasaliu

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  145
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 52
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Sinan Vllasaliu is a very famous singer of Easy Listening, Citizens' Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. Sinan Vllasaliu u lind në Prishtinë. Me muzikë ka filluar te merrej që se fëmij Në moshën 7-8 vjeqar. Ka të mbaruar shkollen e mesme te muzikës 'Prenk Jakova' per Kanto dhe Piano si dhe Fakultetin e Arteve te Bukura në Prishtinë. Ai ka marrur pjese ne te gjitha festivalet si: Akordet e Kosoves, Okraina e Arte, Tri orona etj. dhe ka fituar mjaft çmime. Ne vitin 1986, paraqitja e parë e tij skenike ishte kur per her te pare merr pjes në Okrianie...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Sinani (2018)

Live 2015 (2015)

Lemza (2014)

Tatuazh (2012)

Një Arsye (2010)

Vajza E Klubave Të Natës (2009)

Lutem (2007)

Mos Ja Falni (2007)

Luj Moj Kosovare (2006)

Krejt Mbrapsht (2001)


» Add A Song »

O Daj O Daj
Gabim
Krejte Mbrapsht
Shko
Niset Trimi Per Gurbet
Mos Ja Falni
Nanush
Ciao
Babi Pse Brengosesh
Vetë Më The Të Dua


Related Artists:

Armend Regjepagiqi

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Mahmut Ferati

Vedat Ademi

Big Basta

Hekuran Krasniqi

Kastro Zizo

Sabiani

B-Genius

Trix (Veli Sahiti)


Tags: Sinan Vllasaliu, Sinan Vlasaliu, Sinan Vllasalliu, Sinan Vlasalliu

Sinan Vllasaliu in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018