A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Nje Kujtim

Duke rremuar neper sirtare,
pa dashur gjeta nje fotografi...
Fshehur ne skuta nje foto e rralle,
nje ndjenje e vjeter nje dashuri...

Papritur, padashur kujtimet rrodhen,
me kthyen ne moshen e bukur te rinise...
Ne cep te syve ca lote me rrodhen,
i fshiva tines si fajtor pa fjale...

Veshtrova me endje foton shume gjate.
Syte e saj te ndezur me shihnin me mall...
I ndjeva ca puthje mbi buze me rane,
enderr syhapur e peshperitje percart...

U shkunda , u zgjova e me vete thashe,
ca fjale te mekura si shpirti i dale...
Kohe te vjetra gabime qe s'falen,
i lashe kujtimet te flene neper sirtare...

E mbylla sirtarin ne heshtje te thelle,
fshiva lotet lehte me kuriz te dores...
Thashe me vete si qenkerka kjo jete,
si kashte qe digjet e vetem hiri mbetet....!

- poem written by Sotiraq Naci


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018