A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sovran Olluri

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 25
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Sovran Olluri is a popular singer. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore. Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016". Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti". Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Doni Mfu

Valmir Shala

Aldo Simoni

Glaugus Furtuna

Vukman

Bunjamin Cajani

Lindy

Jokker

Denis Kraja

T-Miles A.K.A Unbeliever


Tags: Sovran Olluri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018