A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sovran Olluri
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Age:
  • 26
  • Birthday:
  • 20 June 1992
  • Zodiac sign:
  • ♊ Binjaket
Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  4

Sovran Olluri is a popular singer. Karieren e muzikes e ka filluar ne moshen 16 vjeqare. Kengtari Sovran Olluri eshte i njohur si kengetar i muzikes popullore dhe argetuse. Eshte i njohur si kengetar qe kendon ne dasma, por nuk mungon as ne mbremje rinore.

Në vitin 2016, Sovran Olluri publikon albumin "Live 2016".

Më datë 8 Prill 2017, Sovran Olluri publikon videoklipin "Me Tradhti".

Më datë 12 Shkurt 2018, Sovran Olluri publikon videoklipin "Pranverat Pa Lule".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018