A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sovran Olluri - Fluturo Moj Flutur


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/12/2015

2015-12-08T15:04:31

Song from the album:

"Live 2016"It's a long time that we try finding the lyrics to "Fluturo Moj Flutur" sung by Sovran Olluri.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sovran Olluri attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Shyhrete Osmanollaj - Fluturo Moj Flutur

Fluturo moj flutur me ata krahet e tue,
fluturo moj flutur me ata krahet e tue,
kaloj ato male ti ndaq me u takue,
kaloj ato male ti ndaq me u takue.
ref: 2X
Tash larg meje je largu,
vetem hena me ben shoqeri,
kur mendoj me te perqafu mdigjet zemra me behet hi
Pse ti me tradhtove Zoti ty te vrafte,
Pse ti me tradhtove Zoti ty te vrafte,
e kalle zemren time edhe ty tu kallte,
e kalle zemren time edhe ty tu kallte.
ref 2X
Tash larg meje je largu,vetem hena me ben shoqeri,
kur mendoj me te perqafu mdigjet zemra me behet hi.

Agron Ahmeti & Flora Gashi - Fluturo Moj Flutur

Fluturo moj flutur me ata krahet e tue,
fluturo moj flutur me ata krahet e tue,
kaloj ato male ti ndaq me u takue,
kaloj ato male ti ndaq me u takue.
ref: 2X
Tash larg meje je largu,
vetem hena me ben shoqeri,
kur mendoj me te perqafu mdigjet zemra me behet hi
Pse ti me tradhtove Zoti ty te vrafte,
Pse ti me tradhtove Zoti ty te vrafte,
e kalle zemren time edhe ty tu kallte,
e kalle zemren time edhe ty tu kallte.
ref 2X
Tash larg meje je largu,vetem hena me ben shoqeri,
kur mendoj me te perqafu mdigjet zemra me behet hi.

Salim Arifi - Fluturo Moj Flutur

Flututo moj flutur me ata krahet e tu (e)
Kaloj ato male ti ndash me u takue

Tash larg teje jam largu
Vetem Hana m'ban shoqni
Kur mendoj tuj t'perqafu
M' digjet zemra m bahet hi

Eja mori flutur ti moj bukuroshe
Dashnin ma ke falun tash mu qysh m'harrove

Tash larg teje jam largu
Vetem Hana m'ban shoqni
Kur mendoj tuj t'perqafu
M' digjet zemra m bahet hi

Pse mu me tradhetove zoti ty te vrafte
Qysh ma thave zemeren time edhe ty tu thafte

Tash larg teje jam largu
Vetem Hana m'ban shoqni
Kur mendoj tuj t'perqafu
M' digjet zemra m bahet hiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018