A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Sovran Olluri - Lujma Belin


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/12/2016

2016-12-03T13:47:11


It's a long time that we try finding the lyrics to "Lujma Belin" sung by Sovran Olluri.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sovran Olluri attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Aziz Murati. We wish that's the lyrics you are looking for:

Lujma belin lujma
Te dua te dua
Zemra ime rreh tak tik
Ti ma ndeze dashurin

Ti kercen e ma lun belin
Te dua te dua
Ti me ben mua te pi
Un me ty kam ra dashni

Ref...x2
O lujma belin lujma
Lujma shum te dua
Ti vallzon e me shikon
Zemren time pesh ma çon

Ne pranver kur çelin lulet
Do t'i mbledh lulet per ty
Me fustanin me te bukur
Do t'i sjell dhurat per ty

Buza jote trendafil
Syri yt m'biu ne shpirt
Me shiko pak ty te lutem
Me jep shpres per dashuri

Ref...x2
O lujma belin lujma
Lujma shum te dua
Ti vallzon e me shikon
Zemren time pesh ma çon

...

Ref...x4
O lujma belin lujma
Lujma shum te dua
Ti vallzon e me shikon
Zemren time pesh ma çon


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018