A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Sparksi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  61
  • Origin:
  • Hamburg 
  • Residence:
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Sparksi is a popular singer of Hip-Hop music. Sparks perndryshe Kastriot Ajeti, Lindur ne Gjermani por eshte me prejardhje nga qyteti i Kumanoves i Maqedonise. Tashmë jeton dhe vepron ne Zvicër. Ka 8 vite qe mirret me Muzik. Gjat ketyre viteve ka pasur shum Pauza rreth Muzikes te cilen ai mirret per shkak te disa problemeve. Por tash Si "Rap Artist" dhe Antar i RedPointRecords, nuk do të ket asnje ndalim dhe tash per tash ne cdo koh te lir punon ne Alboomin e tij te Pare ne Studiot Profesion...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

On Records

(Current label)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Reexhi

E-Nastick

RapSIone

Strongi

Trim Jetullahu

Gasso

Mad Lion

Da Ghost

Dryton Deqanasi

Mr.Safet


Tags: Sparks, Kastriot Ajeti, Sparksi

Sparksi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018