A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Sparks - Welcome To Albania


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

29/09/2012

2012-09-29T13:41:47


It's a long time that we try finding the lyrics to "Welcome To Albania" sung by Sparks.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Sparks attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Korab Shaqiri - Welcome To Albania

ndoqa rrugen e gjate
neper erresire
me rrahje zemre

peshen e botes e mbaj
por kam duart e vogla
per zemren tende

nuk eshte jeta vetem loje
e provova dhe besoj
asgje tjeter s'vlen pastaj

dhe perhere nje gje mendoj
kush provon do ta besoj
dashuria eshte qmimi i saj

te humbas prap te gjej
dashuria ime e vjeter
ne kete bote
gjitqka mund te kete tjeter
por dashuri s'ka teper

WELCOME TO ALBANIA
(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

nuk eshte jeta vetem loje
e provova dhe besoj
asgje tjeter s'vlen pastaj

dhe perhere nje gje mendoj
kush provon do ta besoj
dashuria eshte qmimi i saj

te humbas prap te gjej
dashuria ime e vjeter
ne kete bote
gjitqka mund te kete tjeter
por dashuri s'ka teper

WELCOME TO ALBANIA

WELCOME TO ALBANIA
(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

(whooooooooooooooo)
(whooooooooooooooo)

WELCOME TO ALBANIA

me rrahje zemre
per zemren tende

Elita 5 - Welcome To Albania

Sa keq pa obligime
pa orar e hiç pa plan
të ri e të reja
online 24 orë po janë

Papunësi
e këtë shumë mirë e di

Me fjalë të kota e gënjeshtra
dita po kalon
pihet kafja e mëngjesit
edhe natën vonë

Papunësi
e këtë shumë mirë e di

Përditshmëri shqiptare
rini që nuk ka pare
Welcome to Albania
Welcome to Albania
idea sa të duash
s'duhet as ti paguash
Welcome to Albania
Welcome to Albania

Këtu e shtuna në mbrëmje
nuk është eskluzive dot
se party bëhen
çdo ditë jave
kot e kot
papunësi
e këtë shumë mirë e di

Si në Tetovë, Prishtinë, Tiranë
e kudo që të jesh
kjo rini shqiptare
nga mllefi po buzëqesh
papunësi
e këtë shumë mirë e di

Përditshmëri shqiptare
rini që nuk ka pare
Welcome to Albania
Welcome to Albania
idea sa të duash
s'duhet as ti paguash
Welcome to Albania
Welcome to Albania

Profesion kryesor papunësia
depresion çdo të ri që e sheh
gratis ka mbetë vetëm dashuria
''Të dua'' thuaj se pa lekë e keKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018