A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për 8 Marsin

Krijesa Te Kulluara

Eh cbukuri te rralle
Ka fale zoti perendia
Sngopet syri me te pare
Te leshon zemra shkendija.

Eh ckrijesa te kulluara
Te dashura dhe pjellore
Qe bejne mjalte e ndertojne hoje
Njesoj si bleta puntore.

Femer femer grua vajze
Eh cfare emri i bukur ky
Falenderoj zotin perdite
Qe tek ne te solli ty.

- Spiro Gremo


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  2

lyrics.al © 2007 - 2018