A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Stefi Prifti & Endri Prifti - Bora E Pare


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  12

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/07/2014

2014-07-09T05:34:22

See Also

Endri Prifti

Song from the album:

"Dua Te Me Tregosh..."


Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter
mes bores qe binte pa pushim
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Chords

Origjinalja fillon ne Dm, ose me kapo ne 5-a ne kitare

Pra binte (Am)bore, bora e (Dm)pare
dhe ne kalonim bashke ne (E)trotuar,
ecnim te (Am)dy, zene dore per (Dm)dore
Filluam te luanim bashke me topa (E)bore.

Ti (Am)qeshje (Dm)vogelushe (Am)sykalter
mes bores qe (E)binte pa (Am)pushim
Te (Am)ngrinin ty (Dm)dockat e (Am)njoma
I ngrohje (E)ato ne gjoksin tim.

Pra (Am)bjer, pra (E)bjer, ti bore e (Am)pare,
S'ta (Am)kemi ne (E)friken (Am)aspak.
Se (Dm)shume (E)dashuri ka ne (Am)bote
E (Am)para, (E)s'harrohet per (Am)jete!

Pra binte bore, bora e pare
dhe ne kalonim bashke ne trotuar,
ecnim te dy, zene dore per dore
Filluam te luanim bashke me topa bore.

Ti qeshje vogelushe sykalter,
mes bores qe binte pa pushim.
Te ngrinin ty dockat e njoma
I ngrohje ato ne gjoksin tim.

Pra bjer, pra bjer, ti bore e pare,
S'ta kemi ne friken aspak.
Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!

Se shume dashuri ka ne bote
E para, s'harrohet per jete!


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018