A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Syrja Etemi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11
  • Origin:
  • Sllatinë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 57
BIOGRAFIA: Syrja Etemi is a popular singer and songwriter of Rhapsodic Traditional music. Shkollën fillore kreu në vendlindje, përkatësisht në Sllatinë,Gjimnazin në Tetovë, kurse Fakultetin e Pedagogjisë në Prishtinë. Syrja Etemi nuk është emër i panjohur në hapësirat tona mbarëkombëtare sa i përket kultivimit të këngës folklorike.Përveç që merret me shkrime, për pasion e ka edhe këngën dhe krijimtarinë popullore në përgjithësi. Deri tani ka krijuar mbi 80 këngë zhanresh te ndryshme dhe ka qenë anëtar i disa shoqërive artistike si në...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sabit Bilalli

Zenel Zekolli

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Enver Muluka

Leka

Ferki Shala

Agim Gerguri

Naim Abazi

Ismet Bexheti


Tags: Syrja Etemi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018