A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tahir Drenica

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  48
(1921-2013)  
  • Origin:
  • Drenica 
BIOGRAFIA: Tahir Drenica is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Kanë qenë një familje e madhe prej 48 antarësh. Qysh si i vogël ka shkuar me bagëti, sikur edhe shumë moshatarë të tij, ku dhe i ka rënë fyellit. Këndoi që nga viti 1948. Në atë kohë bënin dasma, e nuset i vishin në kullën e tyre, këngëtarët e vjetër këndonin me daire, kurse ai i ndëgjonte dhe i mësonte këngët menjëherë.I mban mend këngëtarët e vjetër si: Cuf Kadishani prej Tërsteniku, Halim Beqa prej Gllanaselle, Murat Pajaziti nga Gllogovci etj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Rapsodi Te Zgjedhura


» Add A Song »


Related Artists:

Sali Mani

Salih Bajrami-Krasniqi

Rizah Bllaca

Dervish Shaqa

Augustin Ukaj

Bajrush Doda

Agim Boka

Isuf Berisha

Agim Elmazi

Behxhet Korpuzi


Tags: Tahir Drenica

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018