A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tahir Drenica

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  47
(1921-2013)  
  • Origin:
  • Drenica 
BIOGRAFIA: Tahir Drenica is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Kanë qenë një familje e madhe prej 48 antarësh. Qysh si i vogël ka shkuar me bagëti, sikur edhe shumë moshatarë të tij, ku dhe i ka rënë fyellit. Këndoi që nga viti 1948. Në atë kohë bënin dasma, e nuset i vishin në kullën e tyre, këngëtarët e vjetër këndonin me daire, kurse ai i ndëgjonte dhe i mësonte këngët menjëherë.I mban mend këngëtarët e vjetër si: Cuf Kadishani prej Tërsteniku, Halim Beqa prej Gllanaselle, Murat Pajaziti nga Gllogovci etj...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Rapsodi Te Zgjedhura


» Add A Song »


Related Artists:

Dervish Shaqa

Bajrush Doda

Syrja Etemi

Rrahman Hasani

Salih Bajrami-Krasniqi

Agim Elmazi

Bashkim Marash Krasniqi

Tafil Mulaj

Nuredin Gashi

Zenel Zekolli


Tags: Tahir Drenica

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018