A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tayna
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 21
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  535
Music genres: Pop R&B

Tayna is a popular singer. Tashmë tregu shqiptar i muzikës është pasuruar edhe me një artiste, bëhet fjalë për një këngëtare Hip-Hop/R&B e cila imiton për mrekulli Eminemin. Ajo quhet Doruntina Shala dhe vjen nga Prizereni. Por Doruntina nuk ndalet dhe realizon edhe 2 cover te reja. Ajo këndon këngën e Beyonce “Ring the Alarm” dhe “The Worst” të Jhene Aiko. Nga viti 2017, Doruntina njihet me emrin Tayna.

Më datë 16 Dhjetor 2017, Tayna publikon videoklipin "Thirri Krejt Shoqet / Wild Thoughts (Mashup)".

Më datë 1 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Columbiana", në bashkëpunim me Don Phenom.

Më datë 30 Qershor 2018, Tayna publikon videoklipin "Shqipe". Muzika e këngës u punua nga Cricket, teksti u shkrua nga vetë Tayna.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Instagram

Account

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018