A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Telemak Papapano

Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1
BIOGRAFIA: Telemak Papapano is a popular singer of Easy Listening music. Në Dhjetor 1977, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Shoqet". Në Dhjetor 1982, Arta Babaramo & Telemak Papapano marrin pjesë në Festivali i 21-të në RTSH me këngën "Një Grusht Dhe Nga Toka Mëmë". Në Dhjetor 1983, Telemak Papapano & Mimoza Kajmeni marrin pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Ne Blerimin E Brezareve". Në Dhjetor 1984, Telemak Papapano merr pjesë në Festivali i 23-të në RTSH me këngën...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Hilmi Obertinca

Hysen Pelingu

Zihni Berati

Artur Dhamo

Genc Tukiçi

Rudolf Stambolla

Nevruz Yzeiri

Pellumb Elmazi

Urim Koshi

Bedri Islami


Tags: Telemak Papapano

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018