A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Teodor Keko

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20
(1958-2002)  
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Teodor Keko is a popular writer and songwriter. Teodor Keko, lindi më 2 shtator të vitit 1958 është shkrimtar shqiptarë. Vdiq më 22 gusht 2002. Teodor Keko lindi në Tiranë. Prindërit e tij ishin regjisorët e kinematografisë Endri dhe Xhanfize Keko. Ndoqi studimet e larta në Universitetin e Tiranës në degën e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe. Në fillimet e tij punoi si gazetar në gazetën letrare “Drita”, dhe në gazetën e përditshme “Koha jonë”, më vonë ka punuar në gazetën “Aleanca” si redaktor. Pë...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »

» Add A Poem »

Song Lyrics

Loading... Please wait
See More


Related Artists:

Zef Mulaj

Filip Shiroka

Arshi Pipa

Ndoc Gjetja

Koci Petriti

Frederik Rreshpja

Albi Lushi

Kasem Trebeshina

Bardhyl Londo

Betim Muço


Tags: Teodor Keko

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018