A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nëntori

28 nëntori festë e Shqiptarisë,
Festë e bujarisë,
Ditë e bukur, ditë e qlirimit të mëmë Shqipërisë.
Kapitull historik i gjithë Shqiptarisë.

E pasoi një kapitull
Me të njëjtën histori
Motër e saj Kosova
Shpalli pavarësinë.

Mirë po flamurit
Buzëqeshja e plotë po i mungon,
Le të ngriten në këmbë trimat
Shqiptarët në Preshevë e Bujanovc
Me mëmë Shqipërinë
Ata ti bashkon.

Të bëhemi Shqipëri e madhe
Të bashkohemi si dikur
Me trojet tona të plota
Iliri me një flamur.

- poem written by Teuta Doqi


- Submitted by Teuta Doqi -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  235Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018