A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
BiographyTags: Teuta Selimi, Tuta Selimi


Choose star rating
  Rating:  4.9 / Votes cast:  158


Teuta Selimi

Origin: Prishtinë  
Age: 40
Birthday: 21 May 1976
Zodiac sign: Demi
Music genres: Tallava Modern Traditional

Teuta Selimi is a popular singer. Ajo është një ndër këngetaret më të nohura nga Kosova.Për disa vjet Teuta ka jetuar në Zvicër.Endërra e saj ka qene per tu kthyer në Kosovë, fatmirsisht ajo menjëherë u kthye në vendlindje për të qenë pranë familjes dhe shoqërisë së saj.Për ndryshe është e martuar dhe ka dy femijë,njëri quhet Noar ndërsa tjetri quhet Matis.Ajo gjithmonë është në trend me kohën dhe me videoklipet e saj të cilat pëlqehen shumë nga publiku dhe arrijnë shumë klikime në youtube.Këngëtarja për dy vite me rradhë kishte pauzuar për shkak të shtatzanisë së saj por ajo tashmë është rikthyer duke bërë "boom" me këngë dhe videoklipe të reja.Ajo poashtu ka nxjerrë në treg edhe albume të cilat janë shitur dhe janë pritur mjaft mirë nga publiku. Ne vitin 2002 realizon videoklipin e saj "Qka Po Bojme" e cila u bë hit në disa shtete të ndryshme duke u përmendur në:Suedi, Maqedoni,Turqi, Gjermani, Shqipëri, Kosovë, Francë, Rusi etj. Në vitin 2003 editon ne treg albumin "Femër" një album shumë i pëlqyer nga publiku.Ndërsa në vitin 2005 editon albumin "Smundem me u nda".Kënga "Miqt e mi" cilësohet si një ndër këngët me te dëgjuara të Teutës.kjo këngë morri pjesë në dy videofestivale në Kosovë,në atë të "Video Festit" dhe "Zhurma Show" ku në të dyja këto festivale u nominuan në çmimin "Best Pop Folk" por nuk arriti të rrëmbente asnjë çmim.Përveç këtyre festivaleve ajo me këtë këngë u prezantua edhe në Shqipëri në festivalin "Netët e klipit Shqiptarë".Në vitin 2012 nxjerr videoklipin e saj të ri "Kush don le t'feston",një videoklip ky i xhiruar nga produksioni "EMF Creative" i cili u pëlqye mjaft shumë nga publiku.

Në 16 Dhjetor te vitit 2003 Lanson videoklipin e saj të parë 'Cka po dojm' një këngë reggae trevat shqiptare si ne:Kosovë,Shqipëri,Maqedoni,Mal të zi etj.Në vitin 2004 Shpallet si videoklipi me i mir i vitit per kengen Reggae 'Cka po dojm'.
Në vitin 2004 Lanson albumin e saj te pare 'Mijera Deshira'.
Në 19 Mars 2005 Lanson videoklipin e dytë 'Femer' nje videoklip i realizuar ne Maqedoni nje nder videoklipet me te pelqyera nga Publiku.
Në 3 Tetor 2005 Shpallet si deputentja me e mire Ne 'Zhurma Show Awards 2005' me kengen 'Femer'.
Në 23 Shkurt 2007 fillon bashkpunimin me Kengetarin Adnan Daci 'Smundem me u nda'.
Në 14 Nentor 2008 lanson videoklipin e saj 'Me nuk jemi pa'.
Albumin 'Per ty djale' me kenge Live.
Në vitin 2009 Shperblehet ne Cmimin e dyte me kengen 'Me nuk jemi pa' ne 'Zhurma Show Awards 2009',Albumin e saj 'U kall atmosfera'.
Në vitin 2010 Publikon nje album me kenge 'Live Dasmash'.
Në 14 Mars 2011 Del videoklipi i saj 'Miqt e mi'.
Në 21 Tetor te vitit 2012 Videoklipi 'Kush don let feston'.

» Edit Bio »

Submissions by:  Annonim  Loading...


Kalendari
17/01/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Calvin Harris
Calvin Harris
33 vjeç
Beka
Beka
37 vjeç
Skifter Etemi
Skifter Etemi
41 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Jusuf Gervalla
Jusuf Gervalla
(1945-1982)

This Week's Poll
   15-21 Janar 2017

A Bëjnë Bujë Këngët E Reja Të Unikkatilit?

  Fare

  Po

  Jo

  Shumë

  Aspak

  Jashtëzakonisht

Vote