A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Thalia

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Mexico City 
  • Age:
  • 46
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Thalia is a very famous international artist. Ariadna Thalia Sodi Miranda, e njohur si Talia, është një këngëtare, kompozitore, botuese, aktore dhe sipërmarrëse meksikane, e cila ka kënduar në gjuhë të ndryshme duke përfshirë spanjisht, anglisht, portugalisht, frëngjisht dhe filipinas. Ajo njihet si këngëtarja më e suksesshme muzikore meksikane nga konglomeratët e mediave latine si Univision, Televisa dhe Azteca, ndërkohë që shpesh quhet "Mbretëresha e Latine Pop" nga mediat ndërkombëtare, k...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts» Add A Song »Also Check:

Maite Perroni

Ninel Conde

Dulce Maria

Anahi

Paulina Rubio


Tags: Thalia

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018