A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15
  • Origin:
  • Pejë 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 69
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Timo Flloko is a very famous songwriter. Rjedh nga nje familje Gjirokastrite. Shkollën e mesme e mbaroi në Vlorë dhe Institutin e Lartë të Arteve në degën Dramaturgji në Tiranë në vitin 1970. Timo Flloko pa mëdyshje mund të quhet një yll i kinematografisë shqiptare, nga të paktët aktorë shqiptarë të cilët ia kanë kushtuar karrierën e tyre ekskluzivisht filmit. Është gjithashtu një nga pedagogët më të respektuar të Akademisë së Arteve. Prej disa vitesh ka zgjedhur të jetojë duke ndarë ko...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Florent Boshnjaku

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Gjon Gjevelekaj

Vedat Lushtaku

Gojart Ferati

Izet Rraci

Albatros Rexhaj

Mithat Sadiku

Granit Gashi

Mehdi Mengjiqi


Tags: Timo Flloko

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018