A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  16
BIOGRAFIA: TNT is a popular group/singers of Pop-Rock music. Grupi “TNT” ekziston në treg që nga viti 1974 dhe posedon shume hite të cilat mbesin gjithmonë në kujtesën e publikut. Për gjithë këto duhet falënderuar Nexhat Macula dhe të veçantë tjetër e bën realizimi i këngëve me videoklipe çdo 3-4 muaj. Në Qershor 1984, Urim Koshi & Grupi TNT marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "Vetem Une E Ti". Në vitin 1985, Tnt publikojnë albumin "Dasma". Në Dhjetor 2005, TNT marrin pjesë në Zhurma ...

>> Full biography >>


Nexhat Macula

(Former member)

Gentian Gojani

(Current member)

Ferki Shala

(Former member)

Add Official

Social Accounts

Mos Mendo (2011)

Dasma (1985)

Pertej Vehtes

Ku Je

Albumi Nr.10


» Add A Song »

Moj Shqiptare
Po Më Thua


Related Artists:

Asgje Sikur Dielli

Odietamo

Paradox

Harrnat

Lindja

Djemt E Drinit

Bon Bon Band

Peppermint

Ngroba

Bom Bom Band


Tags: Tnt, T.N.T, T.N.T., Grupi Tnt, Ferki Shala, Gentian Gojani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018