A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Me Ty Det

Me ty det i paan i dashuruar jam
me ty det i paan trazuar shpirtin tim kam
dhe kur dallga jote me reh plot terbim
i dashuruar gjer ne thellesi eshte shpirti im
reh e reh ti pa pushim o dallge e detit pa mbarim
gjen prehje zemra ime rinore tek nje dallge e fort plot furi gjen prehje zemra ime rinore tek nje dallge ledhatore mbas nje deti me stuhi
e prehem diku ne gjrin tend thell thell ne pafundesi

- poem written by Tonin Hamzaj


- Submitted by Tonin Hamzaj -

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  7


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018