A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  3.2 / Votes cast:  19
(1926-1992)  
BIOGRAFIA: Tonin Harapi is a very famous songwriter. Tonin Harapi lindi në vitin 1926 dhe vdiq në vitin 1992, ishte muzikant shqiptar. Fëmijërinë dhe vitet e para të rinisë i kaloi në një mjedis traditash muzikorë, siç ishte qyteti i Shkodrës me muzikantë të tillë si Palokë Kurti, Frano Ndoja, Martin Gjoka, Mikel Koliqi, Zef Shestani, Prenk Jakova etj. Këta të fundit ishin edhe mësuesit e tij të muzikës dhe drejtuesit e formacioneve orkestrale ku ushtrohej si instrumentist kompozitori i ardhshëm g...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Enis Presheva

Maringlen Boja

Dorian Gjoni

Flamur Shehu

Edi Balili

Klodian Qafoku

Edmond Zhulali

Hajg Zaharjan

Alqi Boshnjaku

Xhevdet Gashi


Tags: Tonin Harapi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018