A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Tonin Tershana & Lindita Theodhori (Sota) - Agimet Tona


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Comments

(0)

01/12/1981

1981-12-01T00:00:00

See Also

Lindita Theodhori

Participating in

Festivali i 20-të në RTSH


Jehon kjo këngë jehon
gazmor në punë ne na fton
dhe hapi ynë me tingujt po kumbon

ne ëndërruam o shokë
dhe ëndërrojmë gjithmonë
vendit gëzim t’i shtojmë.

Qiellin e kalter,
detin e paster
shoh ne ata sy

me e bardhe
çdo dite plot drite
vjen per ne te dy...

Agim i bardhi agim
sa ëndrra tek ne ti zgjon
më e bukur jeta e jonë, lulëzon

lulëzo o jetë lulëzo,
ti zemrat tona ngroh
tek ne pranverë kudo.


more...
lyrics.al © 2007 - 2018