lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Top Music Awards 2016

24/06/2016 - 24/06/2016
Pallati i Kongreseve, Tiranë
Attendees: Ledion Liço
TV/Radio: Top Channel / Top Albania Radio
Në një mbrëmje të mbushur plot muzikë, emocione dhe argëtim është mbajtur edicioni i parë i Top Music Awards 2016, eventi risi i vitit, pasardhës i Top Fest, në një linjë të ngjashme me eventet muzikore ndërkombëtare si MTV Music Awards, i cili theu traditën e festivaleve në Shqipëri.

Me praninë e disa nga artistëve më të mëdhenj dhe më të dëgjuar të momentit, Top Music Awards, shpalli fituesit për 12 kategori, ku 11 prej tyre janë përzgjedhje e publikut i cili pati mundësinë të votojë, për afro një muaj në faqen e internetit të TMA, ndërsa çmimi ACHIEVEMENT AWARD jepet nga Bordi i Top Music Awards për të nderuar arritjet e një artisti gjatë karrierës së tij, pra pa mundesi votimi.

Mbreti i mbrëmjes mund të cilësohet Alban Skënderaj i cili arriti të fitojë plot 3 Çmime duke barazuar me Era Istrefin e cila rrëmbeu 2 Çmime si Artistja Femër e Vitit dhe si Hiti i Vitit që padiskutim do të ishte Bon Bon, po ashtu edhe me bashkëpunimin me Ledri Vulën.

I vetmi artist që nuk ishte i pranishëm në TMA për të marrë çmimin e tij ishte Noizy.

Top Music Awards 2016 Top Music Awards

Choose star rating
  Rating:  3.8 / Votes cast:  9Loading...


Kalendari
26/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Nita Bahtiri
Nita Bahtiri
24 vjeç
Hidaver Osmani
Hidaver Osmani
49 vjeç
Gerard Merdani
Gerard Merdani
23 vjeç

This Week's Poll
   19-25 Shkurt 2017

Kënga Më E Mirë E Noizyt?

  Number 1

  Big Body Benzo

  Gangsta Love

  Çfarë Ti Bëj

  Gipsy Lover

  Anytime Anywhere

Vote