A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trio Rona

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Trio Rona is a popular singers trio. “Trio Rona” ishte një grup i krijuar në fillim të viteve tetëdhjetë nga Gili dhe Ilir Behrani me të cilët këndonin edhe dy këngëtare, së pari Aida Baraku, pastaj Vlora Jonuzi. Hitet që mbahen në mend janë: “Stuhia”, “Unë pa ty”, “Fjollat”, “Kumbonat” etj. Pasi që ishin shumë të ri, me dëshirë të dominojnë, ku edhe dominuan në skenë, me këngë, paraqitje, origjinalitet si dhe me shpërblime të merituara në festivale të ndryshme përreth vendit. Sukse...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Dida, Cela E Kovaci

Trio Zajazi


Tags: Trio Rona, Gili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018