A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Trio Rona

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Trio Rona is a popular singers trio. “Trio Rona” ishte një grup i krijuar në fillim të viteve tetëdhjetë nga Gili dhe Ilir Behrani me të cilët këndonin edhe dy këngëtare, së pari Aida Baraku, pastaj Vlora Jonuzi. Hitet që mbahen në mend janë: “Stuhia”, “Unë pa ty”, “Fjollat”, “Kumbonat” etj. Pasi që ishin shumë të ri, me dëshirë të dominojnë, ku edhe dominuan në skenë, me këngë, paraqitje, origjinalitet si dhe me shpërblime të merituara në festivale të ndryshme përreth vendit. Sukse...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Trio Zajazi

Dida, Cela E Kovaci


Tags: Trio Rona, Gili

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018