Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Trix (Veli Sahiti)

Tags: Trix (Veli Sahiti), Trix, Veli Sahiti

Trix (Veli Sahiti) is a very famous singer and songwriter in rock music. Ështe formuar në pranverë të vitit 1974 në fillim ishim tre anëtar Veli Sahiti, Muhamet Bislimi, si dhe Nuredin Azemi, po në këtë vit u bënë edhe ca ndryshime në grup inkuadrohen edhe dy anëtarë Hil Prenk Palaj (Daullist) si dhe Gjergj Prenk Palaj (Harmonike goje). Kështu cë anëtarët e grupit TRIX të kompletuar si asnambël apo si grup ishin: Veli Sahiti inicues i grupit TRIX, kompozitor, solo ritëm kitarë, si dhe solist vokal i grupit Muhamet ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  28

Engjulli Im (2012)

.png" content="5" width="160" height="31">

Hite (2009)

.png" content="5" width="160" height="31">

Toka Ime

.png" content="5" width="160" height="31">

Bukë, Kripë E Zemër

.png" content="5" width="160" height="31">

Vallëzimi I Yjeve

.png" content="5" width="160" height="31">

Kurora Digjet Zjarr

.png" content="5" width="160" height="31">

Lamtumirë Gjeneratë

.png" content="5" width="160" height="31">

Hite Të Zgjedhura

.png" content="5" width="160" height="31">

Moj E Mira Te Pojata

.png" content="5" width="160" height="31">Eja
Zjarri I Dashurise
Sikur Dielli Ne Qershor
Ilaqi I Plages
Bjondina Ime
Jam Kthyer Perseri

» Add A Song »

Translations (1)

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017