A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Turjan Hyska

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  42
  • Origin:
  • Berat 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Turjan Hyska is a very famous singer and songwriter of Pop & Hip-Hop music. Turjan Hyskaj u lind ne Berat ku kreu edhe studimet e shkolles fillore dhe 8-vjecare. Shkollen e mesme e kreu ne qytetin e Tiranes ne gjimnazin "Petro Nini Luarasi", aty ku u krijua edhe grupi 'Produkt 28'. Ai nuk njihet vetem si kengetar i grupit 'Produkt 28' apo si tekstshkrues i shume kengeve, por edhe si prezantues i shume emisione ne Vizion Plus dhe Tring. Nga viti 2017, eshte i martuar me kengetaren dhe moderatoren Orinda Huta. Më datë 2...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Orinda Huta

(His wife)

Produkt 28

(Former member)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Big Basta

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Stine

Ermal Mamaqi

Bes Kallaku

Stresi

Alban Skenderaj

Seldi Qalliu

Elgit Doda


Tags: Turjan Hyska, Turjan Hyskaj, Turjan Hysko,

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018