A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Tyran Prizren Spahiu

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  183
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 64
BIOGRAFIA: Tyran Prizren Spahiu is a popular writer. Rruga Halil Berisha 4 20.000 Prizren Viti i lindjes 25.X. 1954, Prizren-Kosovë Kam diplomuar në drejtimin Gjuhë dhe Letërsi Angleze në Universitetin e Prishtinës-Kosovë. …. ky "zë" i imi në vargjet poetike është një dëshirë shumë e madhe dhe mendimin përfundimtar do të jepni ju! Tentimi për të gjetur tema që shqetësojnë, ngacmojnë, dhunojnë, përqafojnë, është kënaqësi që sfidon dhe josh ... Duke qenë i lidhur emocionalisht me qytetin e las...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Islam Balaj

Avdush Canaj

Sabri Hamiti

Musa Jupolli

Halil Xani

Mehmet Bislimi

Abdullah Konoshevci

Vasil Tabaku

Shaban Cakolli

Miltiadh Davidhi


Tags: Tyran Prizren Spahiu, Tyran Spahiu, Tyran J Spahiu

Tyran Prizren Spahiu in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018