A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Udha E Shkembit

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Udha E Shkembit is a popular group/singers of Pop-Rock music. Jane formuar ne Prrenjas ne vitin 1996. Ne fillim emri i bandes ishte "The Promise". Elton Kamolli eshte krijuesi che kengetari kryesor. Me vone u quajten "Udha E Shkembit" dhe kane marre pjese ne disa evente che koncerte te medha. Kane dale ne vendin 4 ne kenga e stines 2002. Në Nëntor 2003, Udha E Shkembit marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Vetem Per Ty", në bashkëpunim me Gjergj Jorgaqin....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ritfolk

Djemte E Detit

Qelbanix

Grifshat

Burn

Lynx

Shook

Ngroba

Lindja

Jutbina


Tags: Udha E Shkembit, Elton Kamolli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018