A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Uran Dervishi

Tags: Uran Dervishi

Uran Dervishi is a popular singer in traditional music. Uran Dervishi jeton me familjen e tij ne Kercove. Ai ka pasion per artin dhe e shpreh ne dy fusha: ate te valles dhe kenges te paster shqipe Më datë 9 Qershor 2015, Uran Dervishi publikon videoklipin "Vashëzo". Muzika e këngës u punua nga Qamil Aliu, teksti u shkrua nga Qamil Aliu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Artan Jusufi. Më datë 29 Mars 2016, Uran Dervishi publikon videoklipin "Kur Te Behesh Nuse". Më datë 20 Qershor 2016, Uran Der...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018