A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Urtina Ramadani

Tags: Urtina Ramadani

Origin: Prishtine    Residence:        Age: 10   Zodiac sign: ♊ Binjaket  
Urtina Ramadani is a not so known singer of Kids music. Hapat e parë ne vitin 2013 me grupin korist muzikor Xixellonjat. Urtina ka marre shum qmime dhe ka qene pjesamrrse ne shum koncerte e festivale. Ao fitoi çmimin ne festivalin Ura e Ibrit dhe çmimin "kompozimi me i mire" ne Shkup. Ndersa çmimet e tjera i fitoi ne Ferizaj e Prishtine. Kënga e pare "BOREBARDHA" e realizoi me orkestrim Drita Rudi teksti Yll Kalaja 2014. Në Qershor 2015, Urtina Ramadani merr pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën ...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018