A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Urtina Ramadani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 11
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Urtina Ramadani is a singer of Kids music. Hapat e parë ne vitin 2013 me grupin korist muzikor Xixellonjat. Urtina ka marre shum qmime dhe ka qene pjesamrrse ne shum koncerte e festivale. Ao fitoi çmimin ne festivalin Ura e Ibrit dhe çmimin "kompozimi me i mire" ne Shkup. Ndersa çmimet e tjera i fitoi ne Ferizaj e Prishtine. Kënga e pare "BOREBARDHA" e realizoi me orkestrim Drita Rudi teksti Yll Kalaja 2014. Në Qershor 2015, Urtina Ramadani merr pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Fatlinda Leku

Stina Shala

Arsa Dervishi

Vesa Hamdiu

Finesa Sadiku

Blerta Curri

Hana Orllati

Anisa Hoda

Eanda Nishevci

Anjeza Gashi


Tags: Urtina Ramadani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018