A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vaçe Zela

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  452
(1939-2014)  
  • Origin:
  • Lushnjë 
BIOGRAFIA: Vaçe Zela is a very famous singer of Easy Listening music. Vaçe Zela, artiste e popullit dhe këngëtare me famë të madhe gjatë periudhës së diktaturës komuniste. U zbulua rastësisht në moshë të re në Lushnjë. Kishte një zë të jashtëzakonshëm. Këngët e saj në vite mbeten popullore dhe të preferuara nga publiku. Vaçe Zela mbetet "Zëri" i jashtëzakonshëm që mbushte me energji skenat shqiptare. Mori pjesë në të gjitha festivalet e muzikës në radio dhe më vonë në radio televizion, që prej organizimit të parë, ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Hysni Zela

(Her brother)

Add Official

Social Accounts

Kenge Te Kenduara Nga Vace Zela (1989)

Këngët E Vendit Tim Vol. 2

Kenga Ime

Këngët E Vendit Tim Vol. 1


» Add A Song »

Per Ty Atdhe
Lulëkuqja
Këngë E Re
Kur Kendoje Ti


Translations (1)


Related Artists:

Anita Bitri

Liliana Kondakçi

Anita Take

Irma Libohova

Klea Huta

Irini Qirjako

Marie Kraja

Fitnete Rexha

Maya Alickaj

Vjollca Haxhiu


Tags: Vaçe Zela, Vace Zela

Vaçe Zela in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018