A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vagabondi

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  45
  • Origin:
  • Durres 
BIOGRAFIA: Vagabondi is a popular singer and songwriter of Hip-Hop music. Ai ka lindur ne Durres dhe ka jetuar shume vite ne SHBA. Vagabondi mbetet nje nga repistet me origjinale ne tregun shqiptar. Ai ka nje stil te vecante shprehes. Ai nxjerr ne pah veshtiresite e hasura ne emigrim dhe i sherben pa rezerva per degjuesin. Vagabondi duhet vleresuar mbi te gjitha per besimin e madh qe ai ka ne vetvete dhe gjithashtu per te thenurit e gjerave ashtu sic jane. Më datë 27 Maj 2007, Vagabondi publikon videoklipin "Nenat S...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Albanian King Of Hip-Hop

Me Bo çapen E Bukes


» Add A Song »

Nenat Shqipetare
Kosova E Pavarur
Vaga Style
Rap God
Tirona O Nona
N'ajer


Related Artists:

Lani (Street Thugs)

Akrepi

AK

Eagleye (Kiameti)

Albboy

Blazer

Mr Elvis

Acrostic

Tidra

Leuname


Tags: Vagabondi, Vagabondi, Vagabond, Vaga

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018