A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Halili

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  56
  • Origin:
  • Tiranë 
BIOGRAFIA: Valbona Halili is a popular singer of Central Albania Traditional music. Si nxenese ne shkollen fillore "Deshmoret e lirise" ne Tirane, ka filluar qe ti bije violines. Talentin per kendim ia ka zbuluar mesuesja e saj Aferdita Morina e cila e ka keshilluar qe ajo te studioje per kanto, pra ne vitin 1988 ajo mbaron per kanto. Fill pas kesaj ajo merr pjese ne nje evenimet te quajtur "12 ne hollivud" ku arrin deri ne gjysemfinale me shume sukses. Arritje deri ne finale nuk e shijoi sepse merr pjese ne nje festival ne Turq...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Greta Berati

Fatma Zyberi

Greta Zani

Ledi Shengjergji

Valbona Mema

Enxhi Vlashi

Flavia Mija

Donika Tufa

Hafsa Zyberi

Natasha Qemalja


Tags: Valbona Halili

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018