lyrics.al
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Lyrics
Valbona MemaTags: Valbona Mema, Bona
Origin: Tiranë    Residence:        Age: 43   Zodiac sign: Gaforrja  
Valbona Mema is a popular singer in traditional music. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m... >> Full biography >>


Choose star rating
  Rating:  4.8 / Votes cast:  41Albums:

» Add An Album »


» Add A Song »


 :: Te Kam, S'te Kam ::  
 :: Moj Shami E Kuqe ::  
 :: Qyqja E Beharit ::  
 :: Beqaria Sot Mbaroi ::  
 :: Ec Bretkoce ::  
 :: Jom Tironce Mire Ta Dish ::  
 :: Hajde Me Mu ::  
 :: Brenga E Shpirtit ::  
 :: Kenga e Rexhes ::  
 :: Tate Du Fuston ::  
 :: E Para Eshte Nena ::  
 :: Ciganja ::  
 :: Laj E Thaj ::  
 :: Je Xerru 3 Here Prej Fikut ::  
 :: Mos Ma Pi Rakine ::  
 :: Mi Ke Floket Fije Fije ::  
 :: Tabakone ::  
 :: Artizane ::  
 :: Potpuri E Shqipërisë Së Mesme ::  
 :: Per Nje Dite ::  
 :: Si Ke Qen E Si Je Bo ::  Loading...Kalendari
28/02/2017
Happy Birthday Happy Birthday:
Big Mama
Big Mama
31 vjeç
Enver Petrovci
Enver Petrovci
63 vjeç
Morena Dyli
Morena Dyli
27 vjeç
R.I.P.     Rest In Peace:
Dr. Flori
Dr. Flori
(1979-2014)
Emmy
Emmy
(1989-2011)

This Week's Poll
   26 Shkurt - 4 Mars 2017

Cilën Këngëtare Adhuroni?

  Rihanna

  Adele

  Beyonce

  Taylor Swift

  Katy Perry

  Rachel Platten

Vote