A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valbona Mema

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  83
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valbona Mema is a popular singer of Central Albania Traditional music. E lindur ne nje qytet i cili te ofron te njihesh me shume kultura, e sidomos me muziken e vertete shqipe. Nje kengetare me taban, e njohur kahera si trumbuese e muzikes se vertete tiranase, eshte Valbona Mema. Paraqitet ne skenen shqiptare qe prej vitit 1985, dhe qe nga ai vit ajo nuk ka rreshtur se punuari per t'i rruajtur traditat autoktone shqiptare. Ka realizuar me se 8 albume, videoklipe, bashkepunime me shume kengetare, mijera koncerte ne m...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Je Xerru 3 Here Prej Fiku (2009)

Laj E Thaj (2007)

Cohu Rexhe (2007)

Fustani Me Pika (2006)

Ec Bretkoce (Ep) (2005)

Jeta Eshte Kenga... Kendoje (2003)

Dua Te Them (2002)


» Add A Song »


Related Artists:

Alisa Baraku

Odeta Dervishi

Valbona Xeka

Inis Gjoni

Alma Bektashi

Mira Konçi

Laureta Meci

Ermira Kola

Ermonela Jaho

Elinara Shehu


Tags: Valbona Mema, Bona

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018