A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valdete Hoxha

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
BIOGRAFIA: Valdete Hoxha is a popular singer. Në Dhjetor 1974, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 13-të në RTSH me këngën "Kjo Ane E Bistrices Ka Bilbila Shume". Në Dhjetor 1975, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 14-të në RTSH me këngën "Si Lule Ne Bjeshke". Në Dhjetor 1976, Valdete Hoxha merr pjesë në Festivali i 15-të në RTSH me këngën "Buka Jonë E Ëmbël". Në Dhjetor 1980, Valdete Hoxha & Bashkim Alibali marrin pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Kush Je Ti Që...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Shpresa Krasniqi

Linda Rukaj

Sela Begaj

Fortesa Citaku

Suada

Ledia Halili

Lida Kanani

Aferdita Pepkola

Nevila Qesko

Gerta Ademaj


Tags: Valdete Hoxha

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018