A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valentin Veizi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Valentin Veizi is a very famous songwriter. Valentin Veizi është një prej kompozitorëve më të suksesshëm në Shqipëri, disa herë fitues çmimesh kombëtare dhe ndërkombëtare. Ai fitoi dy herë rrjesht Festivalin Kombëtar në vitet 1996 dhe 1997 me këngë të kënduara nga Elsa Lila. Ka mbaruar Akademinë e lartë të Arteve (Dega Kompozicion) në Tiranë. Midis viteve 1984 dhe 1989 Veizi shërben si profesor muzike në Gjimnazin e Beratit. Në Mars të vitit 1984 Valentini bën hapat e para në krijimtari...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Enis Mullaj

Gent Myftaraj

Agim Krajka

Alban Furtuna

Palokë Kurti

Alfred Sula

Aleksandër Peci

Osman Mula

Nikolla Zoraqi

Kujtim Laro


Tags: Valentin Veizi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018