A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valentin Veizi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Valentin Veizi is a very famous songwriter. Valentin Veizi është një prej kompozitorëve më të suksesshëm në Shqipëri, disa herë fitues çmimesh kombëtare dhe ndërkombëtare. Ai fitoi dy herë rrjesht Festivalin Kombëtar në vitet 1996 dhe 1997 me këngë të kënduara nga Elsa Lila. Ka mbaruar Akademinë e lartë të Arteve (Dega Kompozicion) në Tiranë. Midis viteve 1984 dhe 1989 Veizi shërben si profesor muzike në Gjimnazin e Beratit. Në Mars të vitit 1984 Valentini bën hapat e para në krijimtari...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Agim Krajka

Prenk Jakova

Aleksandër Peci

Enis Mullaj

Gent Myftaraj

Osman Mula

Alban Furtuna

Jorgo Papingji

Alfred Sula

Ferdinand Deda


Tags: Valentin Veizi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018