A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Toka Ime

Toka ime!
Ti je diell
Ti je drite,
Nga gjoksi yt
Lindin miresite.
Koken mbeshtetur e mbaje
Ne gjoksin tend te bute,
Me ngrohe veshtrimi yt
Ata te embelit syte e tu.
Toka ime
Ti je diell
Ti je drite nder agime.

- poem written by Valentina Llapri


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018