A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vali Kuqi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  46
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 23
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vali Kuqi is a popular singer and songwriter of Pop music. Vjen nga Gjakova, luan ne piano dhe eshte nje kengetar shume i mire. Ndryshe, per ata qe nuk e njohin, ai vjen nga nje familje kengetaresh. Babai tij Zeqe Kuqi eshte kengetar i njohur i muzikes popullore dhe motra e tij gjithashtu kengetare, Yllka Kuqi. Vali vijon studimet ne Fakulltetin e Arteve ne Tirane, dega kompozicion. Ai ka kenduar ne festivale per femije. Nder ta nuk mund te harrohet paraqitja e tij ne "Show Fest" ku pati mjaft sukses mad...

>> Full biography >>


Yllka Kuqi

(His sister)

Zeqe Kuqi

(His father)

Facebook

Profile

Add New

Official Profiles


Related Artists:

Andin Randobrava

Vigan Shehu

Qendrim Pllana

Gëzim Gashi

Driton Ajeti

Bledian Qoti

Gzim Ukiqi

Edmond Sedefi

Meli Sopa

Rinor Durmishaj


Tags: Vali Kuqi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018