A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Gjirokaster 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 29
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valter Beqo is a popular songwriter. Ai eshte nje muzikant, kompozitor e orkestrues i njohur ne Shqiperi, Kosove e mbare diasporen Shqipetare. Ka studiuar per muzike qe ne moshe te vogel. Fillimisht studimet i ka marre per piano, me pas ka vazhduar studimet per firzamonik ne shkollen e mesme artistike "Feim Ibrahimi" ne Gjirokaster. Me pas eshte larguar ne Greqi (Athine) per te studiuar dhe punuar me muzikantet me te mire shqiptar dhe grek. Me pas u kthye ne Shqiperi (Tirane) ku ka ...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Endri Shani

Febi Shkurti

Arjon Gjini

Besar Likaj

Edlir Begolli

Martin Çipi

De Vox

Gridi Kraja

Faruk Banjska

Dastid Latifi


Tags: Valter Beqo

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018