A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valton Krasniqi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  52
  • Origin:
  • Prizren 
  • Residence:
  • Zvicër 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Valton Krasniqi is a popular singer and songwriter of Pop & Modern Traditional music. Valton Krasniqi lindi në qytetin e Kënges. Qe Femijë i Interesoi kënga dhe ishte shume i tërhequr nga Muzika. Në Prizren mori pjesë në shum Festivale shkollore. Mirpo karieren Muzikore e forcoi në Basel të Zvicres. Valtoni sot është kudo i mirëpritur, pasi që aje me këngen e tij i mbushi të gjitha Sallat e Evropes. Valtoni nuk është vetem këngëtar por dhe një artist i cili në vitin 2001 e Realizoj filmin e tij të parë "Dashuria e Humbur". Në Regj...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Instagram

Account

Google+

Profile

Twitter

Account

Add Official

Social Accounts

Ngadale (2016)

Martohet Zotnija (2012)

Dashuri Me Zor (2011)

Krejt Ok (2010)

Dy Rezerve (2001)

Valton


» Add A Song »

Did You Know
Albanian Girls
Ngo Tash
A Ma Jep
Ta Ha Zemren
Mister Superfly
Ku Te Kam O Shpirt
My Liebe
Kujtimi I Dashurise
Une Te Dua Ashtu Si Je


Related Artists:

Labinot Rexha

Astrit Mulaj

Alban Mehmeti

Driton Ajeti

Liridon Sefa

Dryton Deqanasi

Liridon Hoti (Liri)

Leo

Besnik Salihu

Mr.Safet


Tags: Valton Krasniqi, Valtoni

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018