A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Valton Krasniqi

Tags: Valton Krasniqi, Valtoni

Origin: Prizren    Residence:        Age: 33   Zodiac sign: Gaforrja  
Valton Krasniqi is a popular singer and songwriter of Pop, Modern Traditional music. Valton Krasniqi lindi në qytetin e Kënges. Qe Femijë i Interesoi kënga dhe ishte shume i tërhequr nga Muzika. Në Prizren mori pjesë në shum Festivale shkollore. Mirpo karieren Muzikore e forcoi në Basel të Zvicres. Valtoni sot është kudo i mirëpritur, pasi që aje me këngen e tij i mbushi të gjitha Sallat e Evropes. Valtoni nuk është vetem këngëtar por dhe një artist i cili në vitin 2001 e Realizoj filmin e tij të parë "Dashuria e Humbur". Në Regj...

>> Full biography >>


  • Find Valton Krasniqi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  51

Ngadale (2016)

Martohet Zotnija (2012)

Dashuri Me Zor (2011)

Krejt Ok (2010)

Dy Rezerve (2001)

Valton


» Add A Song »


Une Te Dua Ashtu Si Je
Ta Ha Zemren
Ngadale
One Day
Ti Je Drita E Syve Të Mi
A Ma Jep
Afer S'te Kam
Mister Superfly
E Shkrume
My Liebe

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018