A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vani is a popular singer of Modern Traditional music. Emri i tij i vertete eshte Ritvan Gjuzi, por artistikisht njihet si Vani. Ka filluar te kendoje prej moshes 21 vjeçare. Në Qershor 2011, Amarda & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 me këngën "Arome Indie". Në Qershor 2012, Ciljeta & Vani marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 me këngën "Sonte Me Dhemb Zemra". Më datë 3 Prill 2013, Sergio publikojnë videoklipin "Emanuela", në bashkëpunim me Vani. Muzika e këngës u punua n...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

Google+

Profile

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Sajmir Misku

Alban Shehu

Gentian Gojani

Berat Demiri

Dj Sardi

John Van Ride

Gerald Zyfi

Rudi

Eleminimi

Agustin Pellumbaj


Tags: Vani, Vani Gjuzi, Ritvan Gjuzi

Vani in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018