A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  2.3 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Përmet 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 54
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Vasil Tole is a popular songwriter. Prof. Dr. Vasil S. Tole është kompozitor dhe etnomuzikolog. Shkollën e mesme e ka kryer për violinë, në vitet 1978-1982 pranë shkollës artistike “Tefta Tashko Koço”, në Korçë. Në periudhën 1983-1987 përfundon Institutin e Lartë të Arteve, në Tiranë, në degën e Kompozicionit dhe pas diplomimit, deri më 1991, punon në qytetin e Përmetit pranë Shtëpisë së Kulturës “Naim Frashëri”. Prej vitit 1991 është pedagog i Kompozicionit dhe Folklorit Muzikor S...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Kol Susaj

Dino Zigelli

Gac Cuni

Klevis Gjergji

Stivart Cela

Edmond Veizaj

Vllaznim Buxhovi

Leonard Canhasi

Rifat Maxhuni

Aleksander Vezuli


Tags: Vasil Tole, Vasil S. Tole

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018