A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vaske Curri

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  23
  • Origin:
  • Leshice (Permet) 
  • Age:
  • 67
BIOGRAFIA: Vaske Curri is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Lindur ne nje familje e thjeshte ku jane karakterizuar ne breza per muziken. Ne moshen 18 vjecare u be pjestar ne ansamblin ushtarak por per arsye te biografise u trasferua ne Shkoder. Mbas sherbimit ushtarak u angazhua ne Shtepine e Kultures se Qytetit te Permetit, ku ka marre pjese me Grupin e Laver Bariut dhe me Elena Gjiken ne Festivalet Folklorike te zhvilluara ne Gjirokaster si dhe koncerte te tjera si brenda dhe jashte vendit. Ka marre pje...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts

Ike Me Gjerdan Ne Gryke

Te Prita Moj Mike

Bilbili I Permetit


» Add A Song »

Te Prita Moj Mike
Kenge Per Laver Bariun
Ajmali Te Rente Pika
Te Martoi Babai
Camerine Kur E Merr Malli
Mullixhiu
Demua I Kaperdisur
Malli Per Atdhene
Ç'u Ngrit Lulja Në Mëngjes
Shamine Te Murme


Related Artists:

Guri Rrokaj

Engjell Çaçani

Tonin Tershana

Gjergj Suljoti

Qerim Sula

Shkelqim Beshiri

Kasem Hallulli

Esat Bicurri

Xhevat Kelmendi

Zeqe Kuqi


Tags: Vaske Curri

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018