A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vaske Curri

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Leshice (Permet) 
  • Age:
  • 67
BIOGRAFIA: Vaske Curri is a popular singer of Southern Albania Traditional music. Lindur ne nje familje e thjeshte ku jane karakterizuar ne breza per muziken. Ne moshen 18 vjecare u be pjestar ne ansamblin ushtarak por per arsye te biografise u trasferua ne Shkoder. Mbas sherbimit ushtarak u angazhua ne Shtepine e Kultures se Qytetit te Permetit, ku ka marre pjese me Grupin e Laver Bariut dhe me Elena Gjiken ne Festivalet Folklorike te zhvilluara ne Gjirokaster si dhe koncerte te tjera si brenda dhe jashte vendit. Ka marre pje...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Ike Me Gjerdan Ne Gryke

Te Prita Moj Mike

Bilbili I Permetit


» Add A Song »

Te Prita Moj Mike
Kenge Per Laver Bariun
Mullixhiu
Murit Ne Bash Te Odes
Ç'u Ngrit Lulja Në Mëngjes
Malli Per Atdhene
Camerine Kur E Merr Malli
A Me Qas Ne Baçe
Demua I Kaperdisur
Ajmali Te Rente Pika


Related Artists:

Guri Rrokaj

Engjell Çaçani

Gjergj Suljoti

Kasem Hallulli

Qerim Sula

Shkelqim Beshiri

Tonin Tershana

Xhevat Kelmendi

Esat Bicurri

Zeqe Kuqi


Tags: Vaske Curri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018