A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Në Vetmi

Zemra jote,ku ta dish,
Për kë digjet,kë kërkon?
Unë pres,më kot,të vish,
Të fik zjarrin,që të vlon!

Porsi një zog,pa fole,
Pres e tretem, në vetmi..
Asnjë zemër,s'mu bë strehë,
S'më dha kurrkush dashuri..

- poem written by Vaso Dushi


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018