A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Tags: Vedat Ademi

Origin: Mitrovicë    Residence:        Age: 35   Zodiac sign: Luani  
Vedat Ademi is a very famous singer of Pop music. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poash...

>> Full biography >>


  • Find Vedat Ademi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  148

Koha S'kthehet (2011)


» Add A Song »


Thirrem Dashuri
Nje Jete Me Ty
Let Me Love
Koha S'kthehet
Vetem Ti
Në Zemër Të Mbaj
Ke Harruar
Emrin Tim
Ben Ftohte
S’kom Me Ta Fal

Translations (25)

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018