A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  152
  • Origin:
  • Mitrovicë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 35
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vedat Ademi is a very famous singer of Pop music. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri. Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poashtu...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Twitter

Account

Youtube

Channel

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Koha S'kthehet (2011)


» Add A Song »

Zemren Time Ke
Në Zemër Të Mbaj
Thirrem Dashuri
Nje Jete Me Ty
Emrin Tim
Koha S'kthehet
Vetem Ti
Më Mirë Me Zemër
S’kom Me Ta Fal
Let Me Love


Translations (25)


Related Artists:

Hekuran Krasniqi

Korab Shaqiri

Blero

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Alban Skenderaj

Bes Kallaku

Ermal Meta

Shpat Kasapi


Tags: Vedat Ademi

Vedat Ademi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018