Add Lyrics
  Add Poems
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vedat Ademi

Tags: Vedat Ademi

Origin: Mitrovicë    Residence:        Age: 34   Zodiac sign: Luani  
Vedat Ademi is a very famous singer in pop music. Vedat Ademi eshte nje nga kengetaret me te mire shqiptare. Ai eshte nje kengetar i zhanrit Rock & Pop. Ai ka bere buje me shume kenge te tij te cilat per shume kohe te gjate kane qene hite dhe ka zene vend ne top-listat shqiptare. Zëri dhe sfida e tij “live” e kanë bërë të jetë in në Tiranë. Vedati performon live bashke me instrumentistet Kledi Bahiti, Endrit Shani dhe Klodi Hidri Vedat Ademi eshte paraqitur neper emisione te ndryshme ai poa...

>> Full biography >>


  • Find Vedat Ademi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  147

Koha S'kthehet (2011)

.png" content="5" width="160" height="31">Thirrem Dashuri
Në Zemër Të Mbaj
Let Me Love
Koha S'kthehet
Vetem Ti
Ke Harruar
Emrin Tim
Nje Jete Me Ty
S’kom Me Ta Fal
Panorama

» Add A Song »

Translations (24)

Disqus Comments
lyrics.al © 2007 - 2017