A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vehbi Kikaj

Choose star rating

Rating:  2.2 / Votes cast:  12
(1942-1986)  
  • Origin:
  • Lupç 
BIOGRAFIA: Vehbi Kikaj is a popular writer. Vehbi Kikaj lindi më 1942 në fshatin Lupç i Poshtëm të Podujevës dhe ndërroi jetë në vitin 1986 në Prishtinë. Është njëri nga shkrimtarët tanë më të shquar për fëmijë. Ai shkroi pak për tridhjetë vjet të krijimtarisë së pandërprerë letrare: rreth njëqind e tridhjetë poezi, shtatë tregime dhe një roman. Vehbi Kikaj për dy dekada ka qenë redaktor i botimeve më të rëndësishme për fëmijë në Kosovë, njëherë i gazetës Rilindja për fëmijë e mandej i rev...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Sulejman Krasniqi

Avni Azizi

Enver Gjerqeku

Fahredin Shehu

Halil Xani

Mark Krasniqi

Mehmet Bislimi

Kenan Berisha

Rrahman Dedaj

Rifat Kukaj


Tags: Vehbi Kikaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018